Durszlak.pl Lista Blogów Kulinarnych
Kategorie: Wszystkie | Feng shui | O życiu | Przepisy | Robótki domowe | Zdrowie
RSS

Feng shui

środa, 20 marca 2013

Zaradna mama lubi Feng Shui i lubi pomagać znajomym, którzy zamierzają zmienić miejsce zamieszkania. W końcu to jak i gdzie mieszkamy wpływa niesamowicie na jakość naszego życia.

Oczywiście najlepiej być pierwszymi właścicielami domu/mieszkania we wspaniałej okolicy. Sami doskonale wiemy, że to często sytuacja niemożliwa. Ale jednak często mamy wpływ na to w jakim energetycznie domu będziemy mieszkać.

Najpierw ważna jest lokalizacja domu i jego otoczenie. Unikajmy tych domów, które są zlokalizowane przy torach kolejowych, słupach energetycznych oraz sprawdźmy czy w pobliżu nie ma jakiegoś wysokiego budynku, który rzuca na dom cień oraz czy czy nie ma jakiegoś niebezpiecznego urwiska lub czy dom nie leży w dolinie itp. Najlepiej obejrzeć dane miejsce o różnych porach dnia i ufać swojej intuicji-ona bardzo dużo nam powie. Warto również poznać kto koło nas mieszka....Zwróćmy uwagę na to czy wokół nas jest dużo zieleni i przyrody - to zawsze pozytywna energia.

A to garść moich złotych zasad, które przekazuję znajomym kiedy zamierzają kupić nowy dom lub mieszkanie:

1) dowiedzmy się czy w domu nie wydarzyła sie jakaś tragedia i jacy ludzie w nim żyli (niekorzystny jest zakup mieszkania, które zostaje sprzedane ze względu na rozwód małżonków). Mądre powiedzenie, że zamieszkując dane miejsce "wchodzi się w buty właściciela" jest bardzo pomocne. Bardzo korzystne jest kupowanie mieszkania w którym właściciele żyli w zgodzie i szczęściu wiele lat. Nie bójmy się kupować domów po zmarłych, którzy umarli w domu doczekawszy sędziwego wieku.

2) Niekorzystne są mieszkania pełne schowków, zakamarków, dziwnych, ciemnych miejsc i długich korytarzy. Jeżeli wchodząc do danego mieszkania czujemy jakikolwiek niepokój, a nawet strach lub boimy się w nim sami pozostać odpuśćmy na samym wstępie

3) Po wyborze domu czy mieszkania warto "wyklaskać wszystkie kąty"- to taki zabieg mający na celu oczyszczenie enegretyczne. Polecam każdemu, a niedowiarek może to zrobić nawet bez wiary, ale będzie to równie skuteczne :). Robimy to od dołu do góry i kończymy klaskanie nad głową

4) Warto również zwrócić uwagę na ...numer domu czy mieszkania. Liczby uważane za szczęśliwe: 2,6,8,9, liczby uważane za pechowe:1,3,4, 7 jest obojętna. Znałam kiedyś człowieka, który całe swoje życie mieszkał pod numerem 34....Nic mu się w życiu nie udawało:podupadał na zdrowiu, nie układało mu się też życie prywatne ani finansowe. Kiedy wyprowadził się pod inny adres i numer domu 28 wszystko uległo odmianie....Silne oddziaływanie mają własnie numeru ducyfrowe. 8-oznacza sukces finansowy i bogactwo, a 9 oznacza jedność nieba i ziemi, szczęśliwe spełnienie i osiągnięcie celów. 2 natomiast to przychylność losu i pomyślność.

 

środa, 13 marca 2013

Czy znacie praktykujecie Feng Shui? Ta starożytna sztuka urządzania przestrzeni wokół siebie ma coś z magii ale i coś niezwykle praktycznego. Czasem nie możemy sobie poradzić ze swoim życiem, mamy problemy osobiste, źle czujemy się w przestrzeni wokół siebie albo mamy problemy ze snem. Nie potrafimy zrozumieć dlaczego. A moze to po prostu zła energia krąży wokół nas? Może jest coś co ją blokuje? Czasem wystarczą naprawdę nietrudne zabiegi aby poczuć się lepiej, a nawet ulepszyć relacje międzyludzkie. Od wielu lat czytam fachową literaturę na ten temat i na własnej skórze doświadczyłam jak wprowadzenie pozytywnej energii do naszego domu zmienia życie czlowieka. Jak urządzić sypialnię, pokój dziecka czy pokój dzienny niedużym kosztem abyśmy poczuli, że nasze niepowodzenia w życiu zmieniają swój tor. Nie jesteśmy przecież skazani na nieustanne pasmo porażek. Wiosna to odpowiedni moment do zmian!

Niedowiarków zachęcam do drobnych zmian i obserwowania efektów.

Służę radą i pomocą co warto zmienić i jakie elementy wprowadzić w nasze otoczenie. Możecie przysłać do mnie zdjęcia swojego pomieszczenia, a ja sprawdzę co jest w nim nie tak i zaproponuję zmiany!

Piszcie o każdej porze: madzik120@gazeta.pl

Siatka bagua-niezbędna podczas urządzania każdego wnętrza!